ankieta
Logo BIP
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//baner3.jpg
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//stop-zw-z-wf.jpg
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//owoce.jpg
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//mleko-logo.png
  • Odwiedziło nas: 147208 osób
  • Do końca roku: 307 dni
  • Do wakacji: 112 dni

Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

 


  

PIERWSZA POMOC - UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

 

Fundacja WOŚP razem z PKP S.A. oraz Przewozami Regionalnymi i szkołami objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizuje akcję pod hasłem: „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”.

Akcja odbędzie się 18 lutego na następujących dziesięciu dworcach kolejowych:

• Elbląg
• Świebodzice
• Terespol
• Legnica
• Poznań Główny
• Gdynia Główna
• Wałbrzych Miasto
• Wrocław Główny
• Skierniewice
• Przemyśl Główny

W tym dniu każdy przechodzień będzie mógł za darmo nauczyć się pierwszej pomocy, a szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.


... WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE "WYDARZENIA"

 

 

 

 

 

  

 Gratulujemy dwójce naszych uczniów sukcesu w matematycznej części zDolnego Ślązaczka:


 

Jakub Mikłasz został laureatem konkursu wśród pozostałych 21 młodych zdolnych matematyków z Dolnego Śląska

Jakub Anioła otrzymał tytuł finalisty wsród 47 innych dolnośląskich uczniów.

 

Życzymy chłopcom połamania pióra w części polonistycznej!
 

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 Szanowni Rodzice!

 

Od 1 października 2014 r. ruszyły obiady w naszej szkolnej stołówce.

 

Dzieci zapisane przez Państwa na listę u Pań ze świetlicy, nie płacą za obiady indywidualnie.

Opłaty za te obiady będą Państwo uiszczać pod koniec miesiąca na KONTO BANKOWE:

   

WBK BANK ZACHODNI S.A. ŚWIEBODZICE

 

72 1090 2356 0000 0006 0000 7970

  

LUB GOTÓWKĄ W STOŁÓWCE SZKOLNEJ.

  

Panie ze świetlicy, zgodnie z listą zapisów, będą przekazywać Państwu drogą pisemną (zeszyt kontaktów) informacje o ilości spożytych przez Państwa dziecko obiadów oraz sumę pieniędzy jaką będzie należało przelać na konto.

 

Ponadto każdy inny uczeń nie zapisany na w/w listę będzie mógł spożyć posiłek na stołówce, płacąc indywidualnie przy okienku.

 

K.Nabielec

 

BAR „SMAKOSZ”


 
UWAGA! UWAGA!


W ZWIĄZKU Z KONIECZNOŚCIĄ DOSTOSOWANIA DŁUGOŚCI PRZERW DO MOŻLIWOŚCI  KORZYSTANIA Z OBIADÓW W NASZEJ SZKOLNEJ STOŁÓWCE, WPROWADZA SIĘ

NOWY ROZKŁAD DZWONKÓW OD WTORKU, 7.10.2014r.:

 

 

Walentynki – Święto Zakochanych


W piątek 13 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. Jest to dzień, w którym pamiętamy o tych, których kochamy i lubimy. Paulina, Kornelia, Ola i Marta były „walentynkowymi listonoszkami”, dostarczały listy i kartki do adresatów. Korespondencji było bardzo dużo
i dziewczętom nie brakowało pracy.

W czwartek natomiast uczniowie z klas III – VI bawili się na „walentynkowej dyskotece”. Miło spędziliśmy tam czas.

czytaj więcej

SUKCES NASZYCH UCZENNIC NA MIEJSKIM ETAPIE DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK" !


10 lutego troje najlepszych recytatorów z naszej szkoły - wyłonionych w szkolnych eliminacjach - ZUZANNA MIKŁASZ, ALEKSANDRA OBAJTEK I AMELIA DZWONKOWSKA - wzięły udział w miejskich eliminacjach do etapu powiatowego. Tylko trzy osoby z naszego miasta będą reprezentowały Świebodzice w tym ważnym konkursie. Wśród nich znalazły się aż dwie nasze recytatorki: ZUZANNA MIKŁASZ I ALEKSANDRA OBAJTEK! Dziewczęta, wielkie gratulacje! Życzymy sukcesów w etapie powiatowym!
M.K.

czytaj więcej

W piątek 13 lutego 2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w specjalnych zajęciach sportowych w Jakuszycach. Nauczyciele po raz kolejny zorganizowali zajęcia z narciarstwa biegowego. W wycieczce uczestniczyło 21 uczniów i wszyscy pokonali 10 kiloretrową trasę turystyczną z POLANY JAKUSZYCKIEJ do SChRONISKA "ORLE". Gratulujemy.

 

Warunki śniegowe sprzyjają organizowaniu zajęć z narciarstwa biegowego. Ponadto pogoda w Jakuszycach okazałą się wyjatkowa (słonecznie :) ). 

 

Z pewnością w przyszłości zorganizujemy kolejne wyjazdy na narty biegowe. Serdecznie zapraszamy. 

13.02.2015 r SUPER WYPRAWA NA BIEGÓWKI
czytaj więcej
  • PIERWSZA POMOC - UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

Fundacja WOŚP razem z PKP S.A. oraz Przewozami Regionalnymi i szkołami objętymi Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” organizuje akcję pod hasłem: „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste”.

Akcja odbędzie się 18 lutego na następujących dziesięciu dworcach kolejowych:

• Elbląg
• Świebodzice
• Terespol
• Legnica
• Poznań Główny
• Gdynia Główna
• Wałbrzych Miasto
• Wrocław Główny
• Skierniewice
• Przemyśl Główny

W tym dniu każdy przechodzień będzie mógł za darmo nauczyć się pierwszej pomocy, a szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III), które biorą udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ich pracę wspierać będą wykwalifikowani Instruktorzy Programu. Kolejny raz dzięki młodym ratownikom cała Polska będzie się uczyć ratować.

„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” będzie kolejną ogólnopolską akcją Fundacji WOŚP związaną z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.  W 2013 roku próba ustanowienia rekordu, która odbyła się z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, zaangażowała aż 83 111 osób z 1 132 instytucji z całej Polski. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.

W 2014 roku do akcji włączyły się również Przewozy Regionalne, największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. 25 października 2014 Fundacja WOŚP wspólnie z Przewozami Regionalnymi zorganizowała ćwiczenia ratownicze na dworcu w Kwidzynie. 

Fundacja WOŚP prowadzi Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” od 2006 roku. Program polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Do tej pory Programem objętych jest: 26 893 nauczycieli z 12 160 szkół. Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.

Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci! Ponad 2 miliony dzieci w szkołach podstawowych uczy się podstaw pierwszej pomocy!

 

żródło: http://www.wosp.org.pl/; http://www.wospswiebodzice.pl

PIERWSZA POMOC - UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

Dzień Seniora


6 lutego w holu szkoły odbyła się uroczystość – Dzień Seniora. Naszymi Gośćmi byli: Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, Ksiądz Proboszcz Daniel Szymanik, Pani Dyrektor MBP Małgorzata Grudzińska, radna Teresa Małecka i Zofia Marek oraz oczywiście Dziadkowie, rodzice, uczniowie.

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl