ankieta
Logo BIP
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//baner3.jpg
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//stop-zw-z-wf.jpg
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//owoce.jpg
http://www.pzspg.swiebodzice.szkolnastrona.pl/sp/container//mleko-logo.png
  • Odwiedziło nas: 173217 osób
  • Do końca roku: 218 dni
  • Do wakacji: 23 dni

Strona startowa

Jesteś tu: » Strona startowa

 


Apel o pomoc

 

 

 

Stowarzyszenie Nepalczyków w Polsce (Non-Resident Nepalese in Poland skrótem NRN-PL) organizuje akcję zbierania pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, które miało miejsce   w dniu  25 kwietnia 2015r.  w Nepalu.

 

 

 

Jest juz ponad siedem tysięcy ofiar śmiertelnych i nadal ta liczba rośnie. Około czternaście tysięcy osób jest rannych i  prawie 10 milionów ludzi jest bez dachu nad głową . Jest ogromne zniszczenie budynków, dróg i zabytków. Brakuje wody i jedzenia.

 

 

 

 Bądźmy solidarni z ludźmi w tragedii  jednego z najpiękniejszych  górzystych  krajów  świata.  W takiej sytuacji każdy grosz jest na wagę złota. Dzięki dobrej woli człowieka, Ci ludzie mogą żyć, a kraj może się odbudować na nowo.

 

 

 

Prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia:

 

Stowarzyszenie : Non-Resident Nepalese in Poland

 

ul. Księcia Bolka 26/7

 

58-160 Świebodzice

 

nr konta bankowego 27 1090 2356 0000 0001 1368  0462

 

z tytułem przelewu " Imię i nazwisko oraz darowizna dla Nepalu"

 

 

 

    Szczegółowe informacje dotyczące akcji pod numerem telefonu: 606852837 i emailem: bodha.subedi@onet.pl

 

 

 

   Inicjatorami tej akcji humanitarnej są Nepalczycy mieszkający w Polsce. Nasze stowarzyszenie zarejestrowane pod nr KRS: 0000331895 rozpoczęło

 

 swoją działalność od 2009r. na  rzecz Nepalczyków mieszkających w Polsce. Inicjujemy  rozwój kultury i tradycji nepalskiej wśród Polaków jak i polskiej wśród Nepalczyków.

 

 

 

    Jestem lekarzem chirurgiem onkologiem pochodzenia nepalskiego mieszkającym wraz z rodziną od 25 lat w Polsce.

 

     Jako przewodniczący w/w Stowarzyszenia proszę o zrozumienie i pomoc.

 

 

 

Za wszystkie wpłaty w imieniu poszkodowanych i ich rodzin serdecznie dziękuję.                                                                                      

 

 Z wyrazami szacunku

 

Bodha Raj Subedi

VII Regionalny Konkurs Matematyczny Szkół Specjalnych21 maja nasza szkoła gościła uczestników VII Regionalnego Konkursu Matematycznego Szkół Specjalnych. Przybyli uczniowie ze szkół w Strzegomiu, Piławie Górnej, Wałbrzychu i Świebodzicach. Jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać organizatorów tego ważnego konkursu i wcielać w życie zasadę integracji.

czytaj więcej

"UTALENTOWANI MŁODOCIANI" WYRÓŻNIENI NA PRZEGLĄDZIE TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH!

 

W czwartek 21 maja nasza grupa teatralna wzięła udział w Miejskim Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych w MDK. Nasz spektakl odniósł sukces i został doceniony wyróżnieniem przez jurorów. Młodzi artyści wywalczyli nie tylko pamiątkową statuetkę - kolejną do kolekcji - ale także zaproszenie na lody i warsztaty z emisji głosu. Wzięli także udział w warsztatach teatralnych przeprowadzonych w Miejskim Domu Kultury pod kierunkiem zawodowego aktora Teatru Dramatycznego W Wałbrzychu. Naszym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych!

czytaj więcej

NOWA FORMUŁA KONKURSU „ŚWIEBODZICE – MOJA MAŁA OJCZYZNA” – GRA TERENOWA22 maja Publiczny Zespół Szkół Podstawowo –Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach zorganizował po raz kolejny konkurs o naszym mieście. Jednak w tym roku przybrał on zupełnie inną formę.

We współpracy ze wszystkimi szkołami w mieście, zorganizowano grę miejską, w której wzięła dział młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Trzyosobowe zespoły przemieszczały się pod opieką nauczycieli po całym naszym mieście od jednego do kolejnego punktu patrolowego, gdzie czekały na nich zadania sportowe i dotyczące historii miasta. Zadania przygotowywali ich rówieśnicy, także pod bacznym okiem nauczycieli.

czytaj więcej

Turniej piłki nożnej na świetlicy

 

20 maja w świetlicy szkolnej odbył się Turniej Piłki Nożnej.  Dwie drużyny rozegrały ze sobą pełen emocji pasjonujący mecz. Pozostali uczestnicy kibicowali swoim ulubionym drużynom  na trybunach z przygotowanymi wcześniej transparentami. Wszyscy świetnie się przy tym bawiliśmy :)

czytaj więcej

Konkurs Recytatorski „Wiersze Doroty Gellner”14 maja w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski „Wiersze Doroty Gellner”.

Do potyczek przystąpiło aż 16 uczestników z klas I – III naszej „Dwójki”. Każdy z uczniów zaprezentował wybrany przez siebie wiersz. Wszystkie recytacje zachwyciły Komisję Konkursową i publiczność, która nie szczędziła braw i słów zachwytu.

czytaj więcej

Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma